Mikroskop Nexcope NE620

Nexcope NE620 to profesjonalny, laboratoryjny mikroskop biologiczny, przeznaczony do badań medycznych, weterynaryjnych, mikrobiologicznych. Bardziej zaawansowany niż NE610 i godny następca dla Evolution300. Stworzony z myślą o dociekliwych badaczach, starannie zaprojektowany i solidnie wykonany, zapewniający komfort podczas długotrwałych obserwacji w laboratorium.

Nexcope NE620

Doskonałej jakości obraz dobrze skorygowany w całym polu widzenia zapewniają planachromatyczne, korygowane na nieskończoność obiektywy o dużej rozdzielczości. Obiektywy o długości optycznej 60 mm posiadają dużą odległość roboczą, pozwalając na swobodne prace pod mikroskopem, a przy obserwacji pod powiększeniem 400x, zapewniają brak zabrudzenia optyki cieczami immersyjnymi. Mikroskop Nexcope NE620 dzięki szerokopolowym okularom 10x/22 mm, pozwala znacząco przyspieszyć proces oceny preparatów. Doskonała korekcja optyki okularów, zapewnia obraz praktycznie pozbawiony dystorsji, a konstrukcja układu optycznego zapobiega wpadaniu światła pasożytniczego.

Wyznakowany kondensorumożliwia szybkie i wygodne dobranie wartości przysłony aperturowej do używanego w danej chwili obiektywu.

Montaż kamery mikroskopowej odbywa się poprzez trzeci tor optyczny, posiadający mechanizm regulacji długości. Rozwiązanie to pozwala na precyzyjne zgranie ostrości w okularach mikroskopu i na ekranie komputera.

Dokładność obserwacji pod mikroskopem zapewnia oświetlenie S-LED, o mocy 3W, pozwalające na uzyskiwanie jasnego obrazu podczas obserwacji pod dużymi powiększeniami, w technice ciemnego pola, polaryzacji lub kontrastu fazowego. Dzięki systemowi przysłon możliwe jest ustawienie oświetlenia zgodnie z zasadą Koehlera oraz otrzymanie optymalnej jasności, kontrastu i rozdzielczości obserwowanych preparatów w Nexcope NE620.

Wbudowane funkcjonalności mikroskopu zwiększają efektywność i jakość prowadzonych badań w laboratorium. Mikroskop Nexcope jest wyposażony w kodowaną misę rewolwerową oraz zautomatyzowane oświetlenie, które dostosowuje swoje natężenie w zależności od wybranego obiektywu. Umiejscawianie pokręteł ogniskowania preparatu i pokręteł przesuwu preparatu na stoliku umożliwia obsługę urządzenia przy użyciu jednej ręki. Natomiast mechanizm blokady górnego położenia stolika pozwala na szybki powrót do ustawionej wcześniej płaszczyzny ostrości po wymianie preparatu. Stolik mikroskopu jest duży, a dzięki temu możliwa jest jednoczesna obserwacja dwóch preparatów i ich porównywanie.

Mikroskop Nexcope posiada wygodny uchwyt do przenoszenia oraz specjalny wieszak na kabel, dzięki czemu łatwiejsze jest utrzymanie porządku w laboratorium.

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń i dowiedz się więcej

  • nexcope@deltaoptical.pl
  • 25 786 05 24